Fotoepilace pomůže k dlouhodobému až trvalému odstranění nežádoucího ochlupení na celém těle včetně obličejových částí, a to jak u žen tak i u mužů. V současné době je to nejúčinnější bezbolestná forma trvalé epilace (epilací se rozumí odstranění chloupku včetně kořínku). Tato metoda se provádí přístrojem IPL – intenzivní pulzní světlo.

V kosmetickém salonu používáme přístroj SPTF+/ IPL. Tento přístroj naprosto oprávněně patří do řady nazývané „Estetická dermatologie“. Kombinací kosmetického ošetření s použitím kvalitních profesionálních produktů Biodroga a přístroje SPTF+/ IPL docílíme viditelných výsledků.

Odborně proškolený personál Vám po osobní konzultaci sdělí důležité informace a základní pravidla která je nutno dodržovat pro bezproblémový průběh Vámi zvoleného ošetření Pokud se pro fotoepilaci rozhodnete, je nejprve nutná odborná konzultace, na které se dozvíte jaký typ ošetření je pro vás nejvhodnější a jaká bude míra úspěšnosti.

trvalé odstranění chloupků

Vám pomůže k dlouhodobému až trvalému odstranění nežádoucího ochlupení na celém těle včetně obličejových částí a to jak u žen tak i u mužů.
V současné době je to  nejúčinnější bezbolestná forma trvalé epilace (epilací se rozumí odstranění chloupků včetně kořínku). Tato metoda se provádí přístrojem IPL-Intenzivní pulzní světlo.

Fotoepilaci je nejlepší realizovat v období růstu. Několika sezeními si můžete být jisti v tom, že byly ošetřeny také chloupky, které byly při předchozí návštěvě salonu v klidové fázi – neboli v období klidu. Celkové odstranění lze dosáhnout do osmi týdnů po první aplikaci. Nejlepších výsledků se dosahuje, pokud jsou chloupky tmavší a kůže je světlá. Zaručeně nejúčinnější je fotoepilace v oblasti podpaží a třísel. Po fotoepilaci se mohou objevit světlé a jemné chloupky, které jsou téměř neviditelné. Fotoepilaci je možné provádět na celém těle (ruce, lýtka, stehna, nohy kompletně, ramena, záda, prsa, břicho atd.), ale nejčastěji se využívá v oblasti bikin, v podpaží a velmi často v oblasti obličeje (horní ret, brada, tváře atd.).

Pokud se pro fotoepilaci rozhodnete, je nejprve nutná odborná konzultace, na které se dozvíte, jaký typ zákroku je pro vás nejvhodnější a jaká bude míra úspěšnosti.

Ošetření přístrojem je nutné několikrát opakovat.Vlasová cibulka roste ve 3 fázích. Pouze v průběhu fáze aktivního růstu, kdy je v ní dostatek melaninu, je možně ji trvale odstranit. Většinou pouhá třetina všech chloupků je v daný moment v této aktivní fázi a lze ji ošetřit přístrojem IPL. Z tohoto důvodu je nezbytné absolvovat více ošetření, obvykle 3 až 6 opakování. I když tmavší pokožka a světlejší chloupky vyžadují více opakování, neboť přístroj na nich nemůže využít plně svou kapacitu, lze i v těchto případech dosáhnout dlouhodobého odstranění chloupků.

 

Fotoepilace před a po ošetření
Se souhlasem klienta jsme zde umístili fotografie pořízené přímo v našem salonu. 1.- foto je z první návštěvy a 2. – foto je již po absolvování 6-ti ošetření. Výsledek je naprosto dokonalý!

 

SPTF+ / IPL přístroj

V našem salonu používáme přístroj SPTF+.  Tento přístroj naprosto oprávněně patří do řady nazývané Estetická dermatologie. Kombinací kosmetického ošetření s použitím kvalitních profesionálních produktů a přístroje SPTF+ docílíme úžasných výsledků.

Hlavním zdrojem světla je intenzivní pulzní světlo ( IPL – Intense Pulsed Light ). Používáním filtrů (speciálních nástavců) se získá požadovaná vlnová délka. Světlo o vyšší vlnové délce je absorbováno.

V současné době je to jediný přístroj  na našem trhu, který používá nejnovější technologii  pod názvem Flash Photo – terapie. Tato aplikace působí selektivně na kožní problémy a současně zabraňuje poškození kůže.

Není problém dosáhnout trvalého odstranění s úspěšností 75 – 95%.

 

Jak fotoepilace funguje:

Technologie IPL umožňuje zničení buněk vlasového váčku prostřednictvím výběrové neboli selektivní fototermolýzy. Tmavý pigment, který se nazývá melanin, dodává chloupku jeho zabarvení. Dovede pohlcovat intenzivní pulzní světlo (IPL) pulzního světelného systému.  Vlasový váček se rozehřeje asi na 70 °C, buňky v něm jsou tepelně zničeny a nakonec vypuzeny z těla bez toho, aby byly poškozeny ostatní tkáně. Dojde-li k úplnému poškození, tak z místa už nemůže vyrůst další chloupek, odstranění je trvalé.